Fødselsår ?
|
1959
|
Klubb ?
|
OsloTennisklubb.
|
Yrke og arbeidsted ?
|
Daglig leder med hjemmekontor.
|
Hvilken musikk hører du på?
|
Heller pop og rock&roll fremfor jazz og opera.
|
Favorittmat?
|
En blodig sirloin steak med masse hvitløksmør.
|
Favorittdrikke ?
|
Coca cola zero.
|
Når begynte du å spille tennis?
|
Ca.6 år. Far sagde av den gamle Davis-racketen sin, høvlet et tynnere grep og vipps hadde jeg også racket med ekte tarmstrenger. Mye tøffere enn paddle-racketene de andre «gutta» brukte,
|
Hvorfor spiller du tennis?
|
Jeg er avhengig. Banen med de hvite linjene, nettet med den hvite nettkanten, ballen og lyden fra racketen. Alt er bare så vakkert.
|
Har du en favorittmotstander på tennisbanen og hvorfor?
|
Astrid Sunde, jeg blir så ekstremt glad hvis jeg klarer å score noen få poeng lavt ned i backhanden hennes.
|
Favoritturnering og hvorfor?
|
NM, der er det størst deltakelse. Noen få ganger deltar jeg utenlands, spennende når man ikke aner hvem motstanderen er.
|
Hvordan forbereder du deg til kamp?
|
Jeg prøver bare å finne frem et matchende antrekk.
|
Hvor mange timer i uken tilbringer du på banen?
|
Inkludert all skravling og pauser på benken kan det bli ganske mange.
|
Blir det noe annen trening i tillegg til tennisen?
|
Nei.. jeg velger alltid tennis fremfor alt annet.
|
Lagtennis?
|
Ja, hvis mulighet og uttak blir jeg med på alt.
|
Beste slag?
|
Backhand slice ned langs linjen. Dropshot. Forehand toppspinn lobb og nettrullere. I tillegg har jeg ofte noen rammetreff ved nettet som tilfeldigvis faller ned på andre siden av nettet, de er spesielt effektive.
|
Favorittdekke?
|
Det var grus en gang i tiden, men nå spiller det ingen rolle.
|
Forbilde på banen?
|
Bjørn Borg selvfølgelig, Han hang på veggen over sengen min sammen med Donny Osmond, Nå i moderne tid er det Roger …uten tvil, selv om han aldri har hengt over sengen.
|
Ting på hjertet?
|
Be nice…. Love, Peace and Understanding.
|
Jeg utfordrer
|
Min gode venn Tom Aage Lie.
|